FAQ- Časté otázky

1. Je náš produkt zdravý?
Dovolíme si odpovedať otázkou. Je zelenina a ovocie zdravé? Náš doplnok výživy je nielen zdravý, ale obsahuje mikroživiny potrebné pre správnu funkciu tela, tzn. sú esenciálne a telo bez nich robí kompromisy pri procese rôznych vitálnych funkcií.

2. Prečo riešime prekyslenie?
Prekyslenie organizmu je nebezpečný fenomén, ktorý má za následok veľké množstvo negatívnych procesov v tele. Kyslé prostredie podporuje zápaly, množenie a bujnenie rakovinových buniek a rovnako aj veľké množstvo civilizačných chorôb ako osteoporóza, reuma, artróza, napomáha vývoju cukrovky atď.

3. Pre koho je určený náš produkt?
V podstate pre každého komu záleží na svojom zdraví a chápe, že v súčasnej dobe “moderných potravín” naše telo zďaleka nedostáva dostatok potrebných mikroživín.

4.Kedy je najvhodnejšie užívať náš produkt a prečo?
Odporúčame užívať v ranných hodinách pre správne nastavenie acidobázickej rovnováhy a tiež po fyzickom výkone, keďže vtedy je telo značne prekyslované kyselinou mliečnou tvoriacou sa vo svaloch. V prípade kludového režimu, odporúčame druhú dávku v poobedných hodinách z rovnakých dôvodov ako ráno.

5. Aké účinky sa dajú očakávať od užívania?
Primárnym účinkom je pomoc telesným procesom pri regulácii pH. Sekundárne majú obsiahnuté minerály svoju špecifickú funkciu.
Výsledkom jednoduchšej regulácie pH je celkovo lepší zdravotný stav, silnejší imunitný systém, efektívnejší metabolizmus (môže mať pozitívny vplyv na redukciu tuku v tele), lepšie okysličenie organizmu (potencionálny vplyv na zvýšenie športového výkonu, svalovej kontrakcie atď)

6. Telo si predsa reguluje pH samo, tak prečo potrebujem Váš produkt?
Samozrejme, že telo si reguluje pH samo, inak by sme po prvom kyselinotvornom jedle zomreli. Je ale dôležité chápať aké procesy sa za touto samoreguláciou skrývajú. Dvomi najefektívnejšími regulačnými systémami sú samozrejme dýchanie (vylučovanie oxidu uhličitého) a vylučovanie moču obličkami. Zamyslime sa ale nad efektivitou oboch systémov v dnešnej dobe. Každý dobrý fyzoterapeut, keď začína s novým klientom, tak prvé čo ho učí je správne dýchať. Náš dych je veľmi povrchný a plytký a teda aj systém vylučovania oxidu uhličitého je tým ovplyvnený. Povedzme si pravdu, keby malo telo efektívne vylúčiť to množstvo kyselinotvorných látok cez dych, tak by sme hyperventilovali nonstop.
Druhý systém čistenia obličkami znie tiež ideálne avšak opýtajme sa sami seba...Koľko krát denne ideme na toaletu? V prípade ľudí pijúcich dostatočné množstvo tekutín je tento proces určite efektívnejší, ale keď sa pozrieme na priemerného človeka, ktorý s ťažkosťou vypije liter vody za deň asi sa nemôžeme veľmi baviť o efektívnom systéme regulácie pH.
Tu prichádzajú na radu ďaľšie procesy, ako čerpanie vápniku z kostí a zubov a čerpaniu ďalsích dôležitých minerálov z iných orgánov, aby sa neutralizovalo kyslé prostredie. Toto sú presne tie procesy, ktorým sa snažime zabrániť využitím nášho doplnku výživy, pretože práve všetky tieto ďalšie “pohotovostné režimy regulácie” stoja za vznikom veľkeho množstva civilizačných chorôb.

7. Ja používam na prekyslenie sódu bikarbónu, tak prečo by som užíval pH Balance?
Je dôležité nemýliť si náš prípravok s podobne sa tváriacimi prípravkami, ktoré sú reklamované na odkyslenie žalúdka pri rôznych typoch ťažkostí s prebytočnou žalúdočnou kyselinou, refluxom atď. Užívanie podobného prípravku v snahe o reguláciu pH organizmu, bez žalúdočných ťažkostí, by malo naopak negatívny vplyv na trávenie, pretože žalúdočné prostredie je cielene naplnené kyselinou, vzhľadom k potrebe rozkladu jedla. Náš prípravok nijako neovplyvňuje prostredie v žalúdku a tým pádom nenarúša jeho prirodzenú funkciu.

8. V čom je zloženie nášho produktu výnimočné?
Pri vývoji nášho produktu sme dbali na to aby obsahoval iba tie najkvalitnejšie a najvstrebatelnejšie formy minerálov. Napríklad použitie horčiku citrátu je podstatne nákladnejšie ako je lacná forma v podobe oxidu horečnatého, alebo siranu horečnatého, ale jeho vstrebatelnosť je o 90% vyššia, čo v praxi znamená, že bežný minerálový doplnok z lekárne je síce nazvaný horčík, ale lacná forma minerálu použitá v ňom dá telu iba 10% jeho skutočného obsiahnutého množstva, kde v konečnom dôsledku zákazník platí za niečo čo jeho telo ani nieje schopné využiť. Rovnako sme postupovali aj pri zbytku minerálov (draslík citrát, citronan vápenatý a fumarate železnatý sú všetko najviac využiteľné formy minerálov).
Tiež bolo našou prioritou neochucovať produkt ničím čo by kontaindikovalo jeho účinky, tzn. obsahovalo kyselinotvorné látky (cukor, ochucovadlá, sladidlá atď). pH Balance je ochutený výhradne prírodnými ochucovadlami a sladený stéviou.

 

 OBJEDNAŤ


Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole: