Novinka

pH balance ARTRO


  • Vypredané
€25
Kategória: Produkty
Položka bola vypredaná...
 

Najkomplexnejšia kĺbová výživa, vytvorená pre zdravú podporu kĺbov a spojivových tkanív. Tento doplnok patrí svojim zložením , medzi najlepšie doplnky pre kostrový aparát na trhu, obsahuje 17 aktívnych látok. V danom produkte bolo použité prírodné sladidlo stévia, čím zvyšuje kvalitu produktu. 

 

Unikátne zloženie tohto doplnku tvorí:

OVOMET je kolagén typu I, zo stien vaječných škrupín. Zabraňuje zraneniam šliach a väzov, vďaka svojej schopnosti zvýšiť svoju pružnosť. 

 

Boswellia Serrata: protizápalové účinky, zmierňuje príznaky osteoartrózy, osteoartritídy , astmy a sennej nádchy, pomáha pri zápalových ochoreniach čriev, potláča bolesť, stuhnutosť a opuchy kĺbov, zlepšuje ich mobilitu. 

 

Glukosamín Sulfát sa používa ako pomocný prostriedok na zmiernenie zápalu a bolestí pri liečbe zápalov kĺbov, šliach, kĺbových puzdier, ďalej k zlepšeniu degeneratívnych procesov postihujúcich medzistavcové platničky.

 

Chondroitín Sulfát  pomáha v chrupavke zadržiavať vodu a môže zvrátiť stratu chrupavky , tým že ho budeme užívať kombinácii s  glukosamínom. Pravidelným užívaním znižujete bolesť a zápal, zlepšujete funkciu kĺbov a spomaľujete progresiu osteoartrózy.Účinok chondroitín sulfátu nastupuje postupne a prejaví sa až po štyroch až šiestich týždňoch užívania. V rámci prevencie odporúčame užívať 2  mesiace, 4 mesiace pauza a potom to celé opakovať. Ak dochádza k strate kĺbovej chrupavky, je potrebné ho užívať aj dlhodobo.

 

MSM zvláčňuje vnútorné väzivové a chrupavkové tkanivo, ktoré je potom pružnejšie a odolnejšie. 

 

Enzymatický hydrolizovaný kolagén je zdroj predštiepených proteínov enzýmovou hydrolýzou, ktoré sú dôležité pre regeneráciu spojivových tkanív.

 

Kurací kolagén prispieva k podpornej funkcii zdravých kĺbov a zároveň podporujete ich pružnosť a pohyblivosť.

 

Aquamin je unikátny minerálny zdroj, získaný z morských rias, bohatý na bioaktívny vápnik (Ca), horčík (Mg) a ďalších 72 dôležitých stopových prvkov, ktoré vedú k zlepšeniu zdravotného stavu kostí a celého tela.

 

Žraločia chrupavka zlepšuje pohyblivosť kĺbov, spomaľujete degeneratívne zmeny v chrupavke, zmierňujete zápaly a opuchy kĺbov, zlepšujete pružnosť pokožky, pleti, nechtov a vlasov.

 

Orafti ®(Inulín) prispieva k normálnej funkcii čriev, zvýšením frekvencie stolice. Pomáha znížiť hladinu krvného cukru a podporuje činnosť srdca. Podporuje detoxikačné systémy organizmu. Ďalej má pozitívny vplyv, na lepšie využívanie vápniku ľudským organizmom.

 

Vitamín C je silným antioxidantom, zabraňuje zápalom, zabezpečuje napätosť pokožky a silu svalov. Stimuluje tvorbu väziva, kostí a zubov a spolupôsobí pri budovaní chrupaviek i šliach. Zlepšuje hojenie rán a posilňuje imunitu. Ochraňuje orgány a tkanivá, centrálny nervový systém pred voľnými radikálmi, ktoré ich poškodzujú a urýchľujú starnutie. Znižuje poškodenie spôsobené fajčením a chráni pred oxidáciou krvného tuku v krvi premenou bielkovín na cukry v cievach.

 

Vitamín  E chráni bunky pred poškodením. Ďalej ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, rast svalovej hmoty a tkanív.

 

Vitamin D3 prispieva k normálnemu vstrebávaniu a hladine vápnika a fosforu, udržaniu normálnej činnosti svalov a zdravých zubov. Ďalej prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.

 

Vitamin K2  prispieva k prevencii  osteoporózy, je účinný na zlepšenie kvality kostí a pevnosti kostí, čo je preukázané viacerými klinickými štúdiami, taktiež prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi. Ďalej je dôležitý pre správnu činnosť obličiek, zlepšuje citlivosť na inzulín, pomáha pri liečbe žalúdočných vredov, posilňuje imunitu a vitalitu.
Užívaním v kombinácii s vitamínom D3 zvyšujete vstrebávanie vápnika.

 

Vitamín B6 (má významnú úlohu v činnosti enzýmov, pôsobiacich pri rozklade a zužitkovanie bielkovín, tukov a cukrov z potravy. Je dôležitý pri procesoch premeny zásobných cukrov v pečeni a svaloch na energiu. Preventívne pôsobí proti nervovým ochoreniam, zlepšuje náladu, zmierňuje depresie, má tiež vplyv na kvalitu kože a významnú úlohu zohráva pri v tvorbe červených krviniek a protilátok.

 

Dávkovanie
Odporučené dávkovanie  v rámci prevencie: jedná dávka  12,5g (1 a pol  odmerky ), pri ťažkostiach pohybového  aparátu alebo športovci : 2 krát denne 12,5g (1 a pol odmerky ) .  Rozmiešať v čistej vode a okamžite vypiť. Pre lepšiu znášanlivosť, odporúčame užívať po jedle.

 

Zloženie
Enzymatický hydrolyzovaný kolagén ( kolagén je  I.typu a III.typu ) , Inulín, Glukosamin sulfát 2 KCL(kôrovce, mäkkýše), , Odtučnené kakao, Chondroitín sulfát,  Aquamin F (Lithothamnion Coralloides) , MSM (= methyl sulfonyl methan), Žraločia chrupavka( ryby),, Kurací kolagén z hrudnej chrupavky typu II 90%, extrakt zo živice stromu Kadidlovníka pilovitého  5:1 (Boswellia Serrata)  vit. C kyselina L-askorbová, OVOMET® -  kolagén ( kolagén je  I.typu ) zo stien vaječných škrupín, Enzým Bromelain (1200GDU/g), Hylauronan sodný,  vit. E ( DL-Alfa-Tokoferol acetát), vit. B6 (Pyridoxin HCL), vit. K2 ( menachinón MK-7), vit.D3(cholekalciferol), Kyselina citrónová(E330), Oxid kremičitý(551), prírodná aróma citrón,  Sladidlo: glykozidy steviolu(E960).

 

Alergény
kôrovce, mäkkýše, ryby, vajce

 

Obmedzenie

Nie je určený pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre osoby trpiace neznášanlivosťou na niektorú z uvedených zložiek. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť.

 

No doping
Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu, je vhodný pre celiakov a cukrovkárov. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

 

Balenie 
375g – 30 dávok

 

Vyrobené na Slovensku